NL
.
Ook verslaggever Dolores Leeuwin verlaat Sinterklaasjournaal
Bron: joop.nl
Ook verslaggever Dolores Leeuwin verlaat Sinterklaasjournaal
Dolores Leeuwin, een van de belangrijkste gezichten van het Sinterklaasjournaal, heeft haar samenwerking met het Sinterklaasjournaal opgezegd. Dat heeft ze maandag aan Joop laten weten. Ze kan het niet meer recht praten voor zichzelf. Dolores:
"Ik heb contact opgenomen met de eindredacteur van het Sinterklaasjournaal en hem gezegd: ik ga dit niet meer doen. Ik sta er niet meer achter."

Dolores, ook bekend van Het Klokhuis, was al jaren een van de vaste gezichten van het Sinterklaasjournaal. Met veel plezier, vertelt ze. Maar ze vindt dat het programma niet genoeg doet voor mensen die Zwarte Piet kwetsend en discriminerend vinden:
"Het programma geeft wel weer wat de voorstanders van Zwarte Piet vinden, maar te weinig wat de tegenstanders vinden. De NTR zegt wel dat ze de middengroep bedient, maar dat is naar mijn gevoel niet zo. Ik vind dat er een nu stelselmatig een geluid wordt genegeerd. Ja, we hebben wel iets gedaan: de oorbellen zijn weg en er zijn roetpieten gekomen. Maar als ik naar de uitzendingen van vorig jaar kijk dan denk ik: het is nog steeds heel erg zwart. We waren toch op weg naar ontmantelen? Daar zie ik te weinig van terug."

Dolores vindt dat het Sinterklaasjournaal juist wél een voortrekkersrol zou moeten innemen in de discussie:
"Er is veel onwetendheid over wat erachter zit, en dit programma heeft zoveel kijkers dat we het er juist bespreekbaar in moeten maken. Mensen zetten vaak hun hakken in het zand omdat ze denken dat ze beschuldigd worden van discriminatie, maar het is niet altijd discriminatie. Ik denk dat als je de onwetendheid om kunt buigen door het gesprek écht aan te gaan, dat de discussie veel minder pijnlijk zou worden. Laten we dat samen doen. Nu vind ik dat de NTR geen keuze maakt, of in elk geval een te gemakkelijke keuze."

Klik hier voor het volledige artikel.

Terug